سقف نورگیر پلی کربنات
سقف نورگیر پلی کربنات
فوریه 19, 2019
سقف نورگیر ارزان
آب بندی سقف نورگیر پاسیو و حیاط خلوت
فوریه 22, 2019

کاربرد سقف نورگیر در حوزه های مختلفی قابل بررسی است. شاید بتوان مهمترین کاربرد آن را در معماری آتریوم دید که استفاده زیادی از سقف های نورگیر می شود. از دیگر کاربرد سقف نورگیر می توان به آب بندی سقف ها اشاره کرد که در کنار زیبایی بنا از مزیت های آن محسوب می شود.

در معماری آتریوم بخشی از ساختمان است که نورگیر سقفی با استفاده از آن انجام می شود. با توجه به معماری بنا آتریوم در بخش های مختلف ساختمان دیده می شود و یکی از ملزومات هر ساختمانی است. یکی از اصلی ترین آتریوم ها سقف است که نورگیری به وسیله ی آن انجام میشود.

سقف نورگیر

از سقف نورگیر نه تنها در بدنه ی ساختمان بلکه در مکان های مختلف گاه برای نورگیری و گاه برای ایجاد سایه بان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می توان گفت سقف نورگیر پوششی است که با جنس ها و اشکال متنوع جهت نورگیری و سایه بان ساخته می شود. سقف نورگیر با حذف ستون های اضافه در محوطه ی کاربردی آن باعث افزایش چشم گیر مخاطبان خود شده است.

تیم طراحان متخصص ما قادر است مشاوره های لازم برای کاربردهای مختلف را به شما عزیزان ارائه کرده و بهترین انتخاب را برای شما رقم بزند. سقفهای نورگیر با توجه به مزایایی که دارد برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود، از جمله ی کاربردهای اصلی سقف نورگیر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربردهای کلی سقف نورگیر

سقف نورگیر گلخانه

یکی از کاربردهای سقف نورگیر در سقف گلخانه است. از سقف نورگیر پلی کربنات می توان برای سقف نورگیر استفاده کرد.

گلخانه یکی از مکان هایی که که با توجه به ماهیت کاربرد آن برای رشد میوه ها و گل و گیاه لازم است که شرایط مطلوبی را برای رشد آن ها فراهم کند. یکی از ضروریات گلخانه ها این است که علاوه بر پوشش مناسب میزان نفوذ نور کافی برای رشد است.

در بسیاری از گلخانه برای پوشش همراه با جذب نور از نایلون استفاده می شود. استفاده از سقف نورگیر پلی کربنات به جای نایلون دارای مزایای بسیاری است. از جمله مزایای سقف نورگیر پلی کربنات نسبت به نایلون می توان به دوام و طول عمر بیشتر، عایق بهتر برای حرارت، جلوگیری از ورود برودت، جلوگیری از ورود اشعه ی UV، ضخامت مناسب، مقاومت در برابر ورود حشرات، مقاوم در برابر برف و باران و هم چنین ایجاد قسمت های متحرک جهت تهویه هوا می توان اشاره کرد.

سقف نورگیر پاسیو، حیاط خلوت و استخر، مجتمع ها تفریحی و تجاری، سوله ها، پارکینگ

از جمله دیگر کاربرد های سقف نورگیر جهت پوشش حفاظتی برای فضاهای باز مانند استخرها و پاسیو می باشد که به منظور ایجاد سایه بان و هم چنین حفظ زیبایی این فضاها کاربرد دارد.

علاوه بر این موارد از سقف نورگیر برای پوشاندن فضای باز مکان هایی مانند سالن های ورزشی، سوله ها و مجتمع های تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای این مکان ها این پوشش سقف علاوه بر حفظ زیبایی مزایای بسیار دیگری نیز دارد.

در پاسیو و استخرها جهت ایجاد پوشش و در عین حال حفظ نورگیری فضا بهترین گزینه استفاده از سقف نورگیر است. استفاده از سقف نورگیر در این فضاها علاوه بر جلوگیری از شدت نور خورشید و ایجاد پوشش باعث حفظ روشنایی طبیعی فضا می شود.

از دیگر مکان هایی که از سقف نورگیر استفاده می شود می توان مسقف کردن مکان ها برای پارک ماشین اشاره کرد. در بسیاری از منازل  و ویلا ها هم چنین فضای رستوران ها و دانشگاه ها، پارکینگ سرپوشیده ایجاد نشده است. در این مکان ها از فضاهای باز برای پارک ماشین استفاده می شود. برای ایجاد سقف مقاوم و با طول عمر مناسب می توان فضاهای باز را تبدیل به پارکینگ های مناسب کرد.

استفاده از نوع و شکل سقف نورگیر در هر کدام از این مکان ها متفاوت است و با توجه به کاربرد خاص آن تعیین می شود. در مکان های عمومی و اختصاصی با توجه به دکوراسیون و ارتقا زیباسازی فضا می توان از اشکال متنوع سقف نورگیر استفاده کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

02122690277

 

مشاوره 24 ساعته

همه روزه

09123584626

مشاوره رایگان