انواع سقف نورگیر
انواع سقف نورگیر
فوریه 17, 2019
کاربرد سقف نورگیر
کاربرد سقف نورگیر
فوریه 20, 2019
سقف نورگیر پلی کربنات

سقف نورگیر پلی کربنات

سقف نورگیر پلی کربنات یکی از محصولات اساسی سقف نورگیر است که به سبب انعطاف پذیری بالای آن و هم چنین قیمت نسبتا به صرفه ای که دارد ، در اجرای پروژه های سقف نورگیر کاربرد زیادی دارد. در این مقاله به صورت مختصر به چیستی سقف نورگیر پلی کربنات که از طلق پلی کربنات ساخته شده است و هم چنین کاربرد ها و ویژگی های آن می پردازیم. با ما همراه باشید

نورگیری و نورپردازی

یکی از ویژگی های مهم هر سازه ای نورگیری آن است. اهمیت این نکته از معماری سنتی تا معماری مدرن همواره مورد توجه بوده است. علاوه بر نورگیر بودن نحوه ی نورپردازی در سازه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهره گیری از نور خورشید در روشنایی و هم چنین جلوگیری از شدت تابش و اشعه ی فرابنفش نیز ار مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در معماری سنتی اغلب نورگیری به وسیله ی سقف نورگیر و پنره های سقفی ثایت و متحرک انجام می شد. در معماری نوین نیز این شیوه در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی طرح و جنس این نورگیر ها از تنوع بسیاری برخوردار است و طراح می تواند به شکل های مختلف از آن بهره ببرد.

سقف نورگیر پلی کربنات

در معماری نوین یکی از انواع موادی که در سقف نورگیر و سازه های نوری مورد استفاده قرار می گیرد پلی کربنات است. استفاده از پلی کربنات در سقف های نورگیر از الویت های معماران جهت استفاده در سازه می باشد.

ورقه های پلی کربنات جایگزین بسیار مناسب برای محصولاتی است که از گذشته مورد استفاده بوده است. یکی از این محصولات شیشه است که به صورت گسترده به عنوان نورگیر مورد استفاده قرار گرفته است.

ورقه های پلی کربنات نسبت به محصولات مشابه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که استفاده از آن را با استقبال کارفرمایان رو به رو کرده است. از جمله این ویژگی های کاربردی سقف نورگر پلی کربنات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویژگی های سقف نورگیر پلی کربنات

  • ایمن بودن و مقاومت بالا: یکی از ویژگی های مهم و اساسی سقف پلی کربنات حفظ ایمنی و مقاوم بودن آن است. سقف های پلی کربنات مانع از ورود اشعه های مستقیم نور خورشید به فضا می شود هم چنین نسبت به ضربه و باد و باران مقاوم است.
  • کاهش هزینه ها: از آن جایی که سقف های با جنس پلی کربنات از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند در بلند مدت باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی خواهد شد.
  • فضاسازی زیبا در معماری داخلی: استفاده از سقف نورگیر پلی کربنات با توجه به طراحی و اشکال آن و هم چنین ایجاد نورپردازی مناسب در فضای داخلی باعث زیبایی در معماری داخلی و فضاسازی مناسب می شود. هم چنین تنوعی که در آن وجود دارد موجب می شود که طراحی های متفاوتی برای آن نجام شود که این امر در زیباسازی دکوراسیون داخلی موثر است.
  • جایگزین مناسب برای محصولات قدیمی: یکی از مزایای کاربردی سقف نورگیر پلی کربنات این است که جایگزین مناسبی برای محولا قدیمی از جمله شیشه است. سقف نورگیر پلی کربنات مانند شیشه دچار شکستگی نمی شود و دوام و طول عمر بیشتری دارد.
  • تنوع فراوان در نوع، رنگ و اندازه: از دیگر ویژگی های سقف های نورگیر پلی کربنات تنوع در نوع و اندازه های متفاوت آن است. تنوعی که در سقف نورگیر پلی کربنات وجود دارد سبب می شود که در مکان های مختلف با طراحی جذاب و گوناگون فضاسازی های مناسبی انجام شود.
  • کاربرد وسیع: از دیگر ویژگی ورق های پلی کربنات می توان که وسعت کاربردی آن اشاره کرد. سقف نورگیر پلی کربناتی با توجه به تنوع آن در ضخامت و اندازه قابلیت استفاده در مکان های مختلف و سازه های خاص مورد استفاده قرار گیرد.
  • تنوع در ضخامت: یکی از مزایای ورقه های پلی کربنات این است که با توجه به ضخامت های متفاوت آن به صور یک جداره و هم چنین به صورت دوجداره یا چند جداره نیز ساخته می شود. که این امر باعث افزایش عملکردی آن می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *