استخر روباز
استخر روباز در فصول سرد!
مارس 4, 2019
قیمت نورگیر حبابی فایبر گلاس
قیمت نورگیر حبابی فایبر گلاس
دسامبر 4, 2019

سقف نورگیر حبابی (Skylight) و مزیت های آن

سقف نورگیر حبابی

سقف نورگیر حبابی

در مقاله های قبلی توضیح داده ایم که سقف نورگیر از جهت شکل ، جنس ، اندازه ، کاربرد و … در انواع متفاوتی ساخته می شود. نورگیر های کوپل یا حبابی به طور کلی از دو بخش حباب و پایه تشکیل شده اند که جنس حباب آن از ورق های منعطف اکریلیک همراه با لایه ای با خاصیت ضد UV می باشد ، همچنین پایه ی آن از جنس فشرده فایبر گلاس مسلح به رزین و ژلکوت است. افراد اجرایی برای این که بتوانند پایه ی فایبر گلاس را در سقف سوار کنند به زیرسازی ، ساخت شاسی و زه کشی نیاز دارند. این مدل از نورگیرها دارای المان های اتصال پیچ و مهره ای با قابلیت آب بندی کامل است.  این مدل از پوشش ها در ابعادهای متفاوت استاندارد ( در 18 سایز ) و رنگ هایی متنوع و چشم نواز تولید و به بازار عرضه می شود.یک سقف بسیار بزرگ را می توان با تعداد نامحدودی از نورگیر های حبابی در ابعاد مختلف ( کوچک یا بزرگ ) بدون ایجاد هیچ گونه مشکل و اختلالی پوشاند.

استفاده از سقف های کوپل یا حبابی برای پوشش بخش های متفاوتی از ساختمان ، روشی نوین در صنعت ساختمان سازی و سقف های نورگیر به شمار می رود. روش های استفاده از شیشه و اسکلت های فلزی که در گذشته بسیار رواج داشت ، بدلیل سقوط یا شکستن شیشه و آب بندی نبودن آن روشی بسیار خطرناک به شمار می رفت ، همین امر موجب شد که سقف های نورگیر حبابی ایمن ساخته و تولید شود. نور عبور کرده از این نورگیر های سقفی در تمام اتاق پخش می شود و بازتاب و انعکاس بسیار کمی دارد. پس نورگیر حبابی می تواند جایگزین مناسبی برای انواع شیشه ای این نورگیرها باشد.

شکل نورگیر های حبابی

سقف های حبابی را طراحان در شکل های زیبا و مفیدی از جمله کمانی ، مربعی ، مخروطی، مستطیلی ، گنبدی و حبابی در استانداردهای مخصوص و با هدف استفاده ای بهینه از تابش نور خورشید ، طراحی و دیزاین کرده اند.

رنج قیمت سقف های کوپل

جنس سقف نورگیر در افزایش قیمت آن بسیار تاثیر دارد ، در بازار ایران جنس های تایوانی ، چینی و ایرانی در دسترس است. علاوه بر جنس ، مواردی مثل وزن و ضخامت پایه فایبر گلاس نیز در افزایش قیمت این نوع نورگیرها تاثیر بسزایی دارد.

مزایای سقف نورگیر کوپل

  1. این مدل از بام ها تنوع رنگی بسیاری دارد و بدلیل انعکاس و نورپردازی بالا ، برای طراحان دکوراسیون کاربرد فراوانی دارد.
  2. پوشش های حبابی به دلیل آب بندی کامل به نوعی عایق رطوبتی ( چونکه عایق بندی محل اتصالات و درزهای حباب با چسب های مخصوص یا در مواردی با ایزوگام های سقفی انجام می گیرد. ) ، حرارتی ( خاصیت عایق بودن اکریلیک 5 برابر شیشه است و قابلیت دوجداره بودن این پوشش ها به تنظیم دمای زیر سقف کمک می کند. ) و صوتی ( دو جداره بودن حباب هایی با جنس اکریلیک این پوشش ها به تنهایی مقدور است که 70% عبور صدا را کاهش دهد. ) محسوب می شوند.
  3. بوسیله ی ایزوگام عایق بندی می شوند.
  4. با پنجره هایی که در تعداد زیادی از این نورگیرها تعبیه می شود و یا دمپرهای هوا که در زیرسازی و اتصالات این سقف ها وجود دارد ، می توانند تهویه گری کاربردی برای منازل باشند.
  5. یکی از مزیت های سقف های حبابی قابل شست و شو بودن آنهاست. برای این کار بهتر است از صابون برای تمیز کردن و از پولیش برای برق انداختن حباب ها استفاده کنید.
  6. بام های کوپل در رقابت با دیگر نورگیرها ، بدلیل زرد نشدن پس از سالها ارتباط با نور خورشید ، همیشه پیروز خواهند بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

02122690277

 

مشاوره 24 ساعته

همه روزه

09123584626

مشاوره رایگان