سقف نورگیر در تهران
سقف نورگیر در تهران
فوریه 13, 2019
سقف نورگیر ارزان
سقف نورگیر ارزان
فوریه 17, 2019

بهترین سقف نورگیر از دیدگاه انسان های مختلف می تواند شاخص های گوناگونی داشته باشد. شاید از نظر شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید ، بهترین سقف نورگیر ، نورگیر سقفی باشد که قیمت ارزان تری داشته باشد و بتوانید با یک قیمت به صرفه آن را تهیه نمایید. شاید بهترین سقف نورگیر از شما ، نورگیر سقفی باشد که کیفیت بالایی داشته باشد و این که شاخص های کیفیت سقف نورگیر چیست هم می تواند بسیار متنوع باشد. در این مقاله به صورت خلاصه به بیان این موضوع می پردازیم و شاخص های مختلف را بیان می کنیم. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در نهایت خود شما بایستی تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

دلیل استفاده از نورگیر سقفی

دلیل استفاده از نورگیر سقفی تامین نور برای فضاهایی مانند داخل ساختمان و گلخانه ها می باشد. نورگیر ها علاوه بر تامین نور، باعث تهویه ی هوای زیرین سقف می شود و باعث ایجاد چشم اندازی زیبا برای افراد زیر سقف می گردد. نورگیر های سقفی می توانند درجه حرارت هوای داخل و خارج سقف را تنظیم کنند که هم بتوان در فصل گرما و هم در فصل سرما از چنین سقف های نورگیری استفاده کرد. استفاده از این سقف نورگیر ها باعث کاهش مصرف انرژی نیز می شود و لازم نیست در طول روز در داخل ساختمان از روشنایی های پرمصرف استفاده کرد و بر حسب نیاز و در حد تعادل از وسایل روشنایی در داخل ساختمان ها و مکان های دیگر استفاده نمود.

سقف های نورگیر به گونه ای طراحی می شوند که آب باران و برف به راحتی به فضای زیرین سرازیر نمی شود و به گونه ای شیب دار آن ها را طراحی می کنند تا آب به راحتی به سمت پایین جریان یابد. سقف های نورگیر را به شکل های گوناگون طراحی می کنند. پیشنهاد ما به مشتریان برای پوشش سقف حیاط خلوت یا فضای پاسیو استفاده از سقف های گنبدی و تونلی می باشد. این نورگیر ها به صورت کامل آب بندی می شوند و در فصل های سرما و گرما عایق بسیار مناسبی  هستند. این سقف با انواع پوشش های پلی کربنات و حبابی نورگیر عرضه می شوندکه به توضیح هریک از این پوشش ها می پردازیم:

بهترین سقف نورگیر با پوشش پلی کربنات

سقف های نورگیر پلی کربنات که به سقف های قوس دار هم معروف هستند برای پوشش مکان هایی از جمله پوشش سقف سوله ها، وید ساختمان های تجاری، گلخانه ها و غیره مناسب هستند. سازه هایی که برای طراحی این نورگیرها استفاده می شود به صورت شیب دار می باشد. برای پوشش این سقف ها از انواع ورق های پلی کربنات استفاده می شود. ورق های پلی کربنات به صورت دو جداره و چند جداره یافت می شوند که برای پوشش سقف نورگیر بیشتر از نوع دو جداره ی آن استفاده می کنند. قابلیت ویژه ای که باعث شده است از این ورق ها در ساخت سقف نورگیر استفاده شود، مقاومتی است که در برابر ضربه دارند. چون این ورق ها چند جداره هستند بین ساختار های درونی آن ها کانال هایی ایجاد می شود که باعث به وجود آمدن هوا در این کانال ها می شود بنابراین سبب می شود که این ورق ها خاصیت عایقی پیدا کنند و برای پوشش سقف نورگیر از آن ها استفاده شود. این ورق ها همچنین دارای خاصیت مکانیکی ویژه ای هستند که باعث شده است تا از آن ها در صنعت های مختلف استفاده شود. ورق های پلی کربنات از وزن پایینی هم برخوردارند و جایگزین ورق های شیشه ای در سقف های نورگیر شده اند. بنابراین توصیه ما به شما این است که برای طبقات همکف ساختمان به جای سقف های شیشه ای که بسیار سنگین هستند از سقف های سبک پلی کربنات استفاده کنید.

بهترین سقف حبابی نورگیر

سقف نورگیر حبابی از قبل در شکل های آماده مانند مستطیل، مربع، دایره و غیره در اندازه های مختلف ساخته و طراحی می شوند. از سقف های نورگیر حبابی در صنعت ساخت امروزی به فراوانی استفاده می شود. این سقف ها جایگزین مناسبی به جای سقف های قدیمی هستند. هدف از ساخت این سقف های نورگیر آن است که بتواند نور خورشید را به طور مناسب وارد محوطه ی ساختمان کند. در ساخت این سقف های نورگیر از ورق های اکرولیک استفاده می کنند که آن ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند. رنگ های متنوعی برای سقف ها در نظر گرفته می شود که متناسب با نظر مشتریان است. همچنین در طراحی سقف های حبابی از پایه های فایبرگلاس استفاده می کنند تا زیبایی خاصی به این سقف های نورگیر بدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان