سقف نورگیر ارزان
آب بندی سقف نورگیر پاسیو و حیاط خلوت
فوریه 22, 2019
سقف نورگیر حبابی
سقف نورگیر حبابی (Skylight) و مزیت های آن
آوریل 21, 2019

استخر روباز در فصل های سرد با مجموعه سقف نورگیر : یکی از محدودیت هایی که فصول سرد با تمام زیبایی خود برای استفاده از فضاهای خارجی منزل به ارمغان می آورد ، ناتوانی در استفاده از استخر روباز است. اصولا بدلیل تغییرات آب و هوایی در فصل زمستان ، همچنین ریزش برگ ها بر روی سطح آب استخر در فصل پاییز ، استفاده از محیط بیرونی خانه عملا به مقدار چشم گیری کاهش می یابد.

غیر از مسائل مربوط به فصل سرما مشکلاتی از قبیل ورود غبار ، خاک و حشرات ریز در بقیه ی فصل ها به داخل استخر وجود دارد ، که بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ی تصفیه ی آب استخر ، راه ورود آنها به طور قطعی مسدود گردد. همین دلیل نیاز است که پوشش های مقاوم و غیر قابل نفوز در برابر آب باران و گرد و غبار بر سقف استخر تعبیه گردد به طوری که حتما نور خورشید را از خود عبور دهد و عایقی در برابر سرما و گرما در تمام فصول سال باشد.

یکی دیگر از مزیت های پوشیده سازی استخرهای شخصی این است که شما میتوانید در هر زمان و در کنار هر فردی از استخر خود لذت ببرید و دور از اشراف همسایگان در مکانی امن و آرام باشید.

امروزه باید به دنبال پوشش هایی برای سقف استخر شخصیتان باشید که ضد زلزله هستند و کیفیت آنها به گونه ایست که در برابر بادهای بسیار سنگین و سریع مقاومت میکنند همچنین در آنها خبری از فرسایش نیست.

انواع سقف های نورگیر مناسب برای استخر روباز

در حال حاضر در ایران دو نوع سقف نورگیر برای استخرهای شخصی وجود دارد که شامل پوشش های ثابت و پوشش های متحرک هستند. مادامی که از این پوشش ها استفاده می کنید ورود و خروج بیگانه ممنوع است ، پس این پوشش ها میتوانند بهترین راه حل شما برای سقوط کودکان ، سالندان و حتی حیوانات خانگی شما باشند.

سقف نورگیر ثابت

این نوع پوشش استخرها همانطور که از اسمشان پیداست ثابت هستند و کمتر مورد آسیب حرکتی قرار میگیرند به همین دلیل عمر طولانی دارند. البته این نوع سقف نورگیر را اکثرا افرادی سفارش میدهند که موقعیت استخر آنها مشرف به خانه های اطراف است و باید در همه فصول حتی تابستان پوشیده باشد.

این سقف ها بدلیل ثابت بودن آپشن های خاصی ندارد اما طراحان برای کاربردی کردن بیشتر ، آنها را با انواع ورقه های پلی کربنات و نیز نورگیرهای حبابی که در سقف قرار میگیرد می سازند. مصالح استفاده شده در این نوع نورگیرها عایق صوتی و حرارتی هستند و میتوانند رضایت شما را به راحتی جلب کنند.

ورقه های پلی کربنات

مناسب ترین پوششی که شما میتوانید برای استخر روباز خود انتخاب کنید ، قطعا پوشش هایی از جنس پلی کربنات خواهند بود زیرا برای آب بندی کردن این جنس بر خلاف پوشش هایی با اجناس دیگر از زهوارهای مخصوص آلومینیومی لاستیک دار استفاده می کنند. این ورقه ها فضای داخلی استخر روباز را به زیبایی ایزوله می کنند و با شفافیت خود اجازه ورود نور خورشید را صادر می کنند.

سقف نورگیر متحرک

اصولا سقف های نورگیر متحرک به صورت کشویی یا ریلی ساخته میشود که این امکان را به شما میدهد که براساس نیاز خود سقف را باز کنید یا ببندید. نکته ی جالب توجه در مورد این نوع پوشش ها این است که شما میتوانید در تمامی فصول در هنگام شنا هم از هوای آزاد لذت ببرید و هم زیر سقف شفاف ، نظاره گر آسمان باشید. استفاده از این پوشش به راحتی شما را از یخ زدن آب استخر روباز و آسیب مصالح داخلی ساختار آن خلاص میکند و لازم به ذکر است که همه ی این مزیت ها را مدیون مقاوت این سیستم متحرک در برابر سرما هستید. درهنگام انتخاب یکی از انواع پوشش ها علاوه بر توجه به سلیقه خود در طرح آنها ، به موقعیت جغرافیایی محل زندگی خود نیز دقت کنید زیرا نوع و جنس این سقف های نورگیر بنا بر سردسیر ، گرمسیر ، خشک و بارانی بودن منطقه تغییر میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

02122690277

 

مشاوره 24 ساعته

همه روزه

09123584626

مشاوره رایگان