کاربرد سقف نورگیر
کاربرد سقف نورگیر
فوریه 20, 2019
استخر روباز
استخر روباز در فصول سرد!
مارس 4, 2019
سقف نورگیر ارزان

سقف نورگیر ارزان

آب بندی سقف نورگیر : پوشیده بودن حیاط خلوت یا پاسیو از دیرباز تا کنون جز ضروریات پروژه ساخت اکثر  ساختمان ها بوده است. یکی از تاثیراتی که نتیجه پیشرفت روزافزون کشور ما محسوب می شود این است که امروزه شرکت های مربوطه سقف های نورگیر مناسب پاسیو را با آب بندی کامل در اختیار مشتریان قرار می دهند.

قطعا مشتریان به دلیل عدم ورود آب به فضای پاسیو یا حیاط خلوت خویش در هنگام بارش برف و باران سنگین خواهان این سقف های نورگیر هستند. طراحان از این مسئله با خب هستند بنابراین از بهترین و با کیفیت ترین مواد و چسب ها برای آب بندی این پوشش ها استفاده می کنند. جنس چسب هایی که در آب بندی سقف های نورگیر استفاده می شود از نوع چسب های بسیار قوی ، غیر قابل نفوذ و درجه یک است.

سقف های نورگیر انواع مختلفی دارد که بسته به نوع ، آب بندی آنها نیز متفاوت خواهد بود. عموما آب بندی سقف های حیاط خلوت با پوشش پلی کربنات همراه با چسب های مخصوص با کیفیت و یا بوسیله پوشش حبابی نورگیر یا کوپل به همراه استفاده از ایزوگام صورت می گیرد. روند آب بندی این پوشش ها به این نحو است که محیط سقفی را که در کنار دیوار ها قرار دارد چسب کاری می کنیم و بعد روی آن را نبش قرار داده سپس برای بار دوم چسب کاری انجام می دهیم تا به خاصیت غیر قابل نفوذی دست یابیم.

آب بندی سقف نورگیر با ایزوگام

پوشش های حبابی نورگیر ، بدون شک یکی از متریال هایی است که برای ایجاد سقف های نورگیر کاربرد بسیار زیادی دارد و در سال های اخیر مورد انتخاب بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی بوده است. نورگیر های حبابی مقاومت بیشتری را در برابر برخورد با اشیا سنگین دارد و میتوانند گزینه ی مناسبی برای نورگیر پاسیو و حیات خلوت ها  باشند. این نوع پوشش را با کمک ایزوگام به طور کامل آب بندی می کنند و مقاومت آنرا به گونه ای وصف ناپذیر بالا میبرند.

 یکی از دلایل حائز اهمیتی که باعث میشود تا از ایزوگام برای آب بندی این نوع پوشش استفاده کنند این است که ایزوگام بهترین راه برای پوشاندن تمامی سوراخ ها و منافذ ریز روی سقف است.

 روند کار آب بندی سقف با ایزوگام بسیار ساده است تنها باید سقف را با لایه ای نازک از قیر پوشاند. قیر ماده ای کشسان و ضد رطوبت است که با انعطاف بالای خود به تمامی درز ها نفوذ کرده و مانع از نفوذ آب و رطوبت می شود.

آب بندی سقف نورگیر با چسب هایی خاص

یکی دیگر از انواع سقف های نورگیر با استفاده از پوشش پلی کربنات ساخته می شود. لازم به ذکر است که این سقف ها را بوسیله ی  یراق های آلومینیومی و چسب های سیلیکونی نصب می کنند. سازندگان ، آب بندی این نوع پوشش ها با کمک چسب ها و زهوارهای بخصوصی انجام می دهند.

چسب هایی که در این نوع آب بندی به کار برده می شوند به نوعی ستون و پایه ی کار هستند پس باید مرغوب ، با کیفیت ، با دوام و مقاوم باشند زیرا این چسب ها باید در مقابل شستشو های مداوم از بین نروند ، در برابر اشعه ی فرابنفش مقاوم باشند و همچنین توانایی تحمل دماهای بالا را داشته باشند و در هیچ شرایطی خاصیت چسبندگی خود را از دست ندهند.

 نکات مهمی که قبل از سفارش پوشش پلی کربنات باید به آن توجه کرد عبارتند از :

  • ورقه های پلی کربنات بدلیل تو خالی بودن در هنگام بارندگی سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند.
  • بیشتر شدن تعداد لایه های ورق  پلی کربنات یا ضخامت آنها باعث ایجاد مقاومت بیشتر در عین حال هزینه بیشتر میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان